Přístupové systémy, které řidicí systém R2S obsahuje jsou:

  • kontrola vstupu pomocí turniketů
  • kontrola vstupu ovládáním dveří
  • globální řízení šatních elektronických skříněk

Turnikety

Turnikety slouží k řízené kontrole vstupu klientů do uzavřených zón v rámci centra. Provedení turniketů může být různé. Ať již tříramenné stojanové, jako na obrázku vpravo, nebo tří až čtyřkřídlé vertikální. Případně to může být jednoduchá elektronická branka, ta již ale neumí zajistit to, že klient skutečně prošel.

Na turniketu jsou z obou stran čtečky identifikačních médií. Čtečky umí číst bezkontaktní média RFID 125 kHz, Mifare Ultralight v různých podobách (karta, přívěsek, hodinky…) či kontaktní elektronické klíče i-Button ve formě přívěsku.

Turniket kontroluje vstup osob do zóny za turniketem. Systém R2S určí, kdy smí klient vstoupit. Při prodeji lze vydat k jednomu účtu i více klíčů – příkladem je rodinné vstupné. Systém podporuje práci více turniketů paralelně – i z více směrů, příčemž hlídá, zda je osoba v zóně za turniketem nebo ne, aby se zabránilo vícenásobnému vstupu na jeden klíč – není-li to povoleno.

Kontrola vstupu do dveří je víceméně shodná s obsluhou elektronické branky…

Elektronické šatní skříňky

Pro šatní skříňky máme k dispozici dva systémy jejich řízení:

  • decentralizovaný systém elektronických šatních zámků na bezkontaktní karty Mifare Ultralight
  • centralizovaný systém elektronických skříněk s elektronikami vždy pro 6 skříněk se čtečkami kontaktních klíčů i-Button

V případě zájmu Vám podrobnosti o řízení šatních skříněk poskytneme na vyžádání.